מירוצי טרקטורונים

טרקטורון הוא כלי תחבורה פרטי שמראהו דומה מעט לאופנוע, אך גדול יותר. בטרקטורון בדרך כלל יש שני מקומות ישיבה, הוא פתוח וללא גג, והנהיגה עליו נעשית באמצעות כידון ולא הגה. במרבית הטרקטורונים ישנה אפשרות לנהיגת שטח של 4X4.

הטרקטורון הומצא לראשונה ביפן באמצע שנות ה- 60 של המאה ה- 20 ומטרתו הייתה פיתוח כלי תחבורה יעיל עבור חקלאים. כאשר הגיע הטרקטורון אל ארצות הברית הוא כבר שווק ככלי תחבורה לנהיגת אקסטרים ולא ככלי תחבורה המיועד לחקלאות.

בישראל נהיגה על טרקטורון מותרת אך ורק בכבישים שאינם סלולים, והוצאת רישיון הנהיגה עליו יכולה להיעשות מגיל מאוד צעיר יחסית. כמו כן, ישנו חוק המורה על חיבור "קשת התהפכות" לטרקטורון, אשר תגן על נוסעי הרכב בעת ההתהפכויות הרבות שנוטות לקרות בכלי התחבורה הזה.

החברות המוכרות ביותר שמייצרות טרקטורונים הן: פולריס, קאן אם, קימקו, קיי טי אמ וארקטיקאט.

בשנים האחרונות החלו להופיע הטרקטורונים גם ככלי רכב המשמשים למירוצים. אולם, אין מירוץ ייעודי עבור טרקטורונים והשימוש בהם נעשה כחלק ממירוצים אחרים, בהם משתתפים כלי רכב נוספים.

אחד המירוצים בהם משתתף הטרקטורון הוא מירוץ ה"ראלי". מירוץ הראלי נערך בשטח פתוח ורשאים להשתתף בו מכוניות, אופנועים, משאיות או טרקטורונים. מסלול הראלי אינו בנוי בצורה מעגלית אלא בצורה ישרה ועל הנהגים להגיע מנקודה אחת על המסלול ועד לנקודה השנייה בקצהו השני של המסלול.

מירוץ נוסף בו ניתן למצוא את הטרקטורון הוא מירוץ ה"ראלי דקר", אשר מיועד למכוניות, אופנועים ומשאיות. הטרקטורונים משתתפים במירוץ במסגרת הקבוצה השלישית של קטגוריית האופנועים. מירוץ הראלי דקר נערך באמריקה הדרומית והוא ממומן על ידי ארגון הספורט "אמוארי" שנוסד בצרפת. המירוץ החל כבר בשנת 1979 והוא פתוח עבור כל אדם המעוניין להשתתף בו- מתחיל ומקצוען כאחד. מירוצי הראלי דקר נערכים בצרפת, ובדרך כלל מתחילים בעיר פריז. ייחודו של המירוץ הוא באורכו ובזמן שלוקח לסיימו. אורך מסלול המירוץ הוא כ- 9000 קילומטרים ולוקח כ- 16 ימים להגיע מתחילתו ועד סופו. לא סתם נחשב המירוץ הזה לאחד המירוצים הקשים ביותר בעולם.

למזל כולנו, מירוצי הטרקטורונים הגיעו גם אל עולם האינטרנט, וכך נוכל להבטיח לעצמנו השתתפות בהם, גם אם איננו ג'אנקים של מהירות.

באתר האינטרנט של מירוצי הטרקטורונים ניתן למצוא מגוון רחב של פעילויות ומשחקים: מירוצים מעגליים, מירוצים של נהיגה פרועה, מירוצים של נהיגה קטלנית ואפילו אימונים על החניה המושלמת.

בנוסף, ניתן למצוא באתר דמויות מפורסמות מאוד, בעיקר מעולם הילדים של ימינו, כמו למשל בן טניסון, גיבור הסדרה "בן 10", אשר כבשה את העולם והגיעה אף לישראל בשנים האחרונות.

כל שעליכם לעשות בכדי להשתתף באחד מהמירוצים הנהדרים הללו הוא פשוט לפתוח דף אינטרנט, לבצע מספר לחיצות ולהתחיל לשחק ולהנות!